Emre Başkan | Azor Brand & People Solutions, Kurucu

x Emre Başkan | Azor Brand & People Solutions, Kurucu

1980 yılında İstanbul’da doğdu.
Saint-Joseph Lisesi’ni ve Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Başta diplomat olmayı planlıyordu; ancak, bu alanın kendisi için çok durağan olduğunu gördü ve yurt içi ve dışında yaptığı stajlarla kendisini özel sektöre odakladı. 2012 yılında Sabancı-M.I.T. ortaklığı ile yürütülen Executive MBA programını tamamladı. Program dahilinde M.I.T. Boston’da da derslere katıldı ve orada kendisini etkileyen çok şey buldu.

2005 yılında Anadolu Grubu’na Management Trainee olarak girdi. Finans, İç Denetim, İş Geliştirme gibi departmanlarda çalıştı. Sonrasında rotasyon kapsamında İnsan Kaynakları Başkanlığı’nda görev aldı. Grup şirketlerinden Efes’te Satış Direktörlüğü dahilinde Türkiye’nin birçok yerinde görev yaptı. Bunu takiben Efes Pazarlama’da İletişim Departmanı’na dahil oldu. Burada festivaller, organizasyonlar, sponsorluklar ve Spor Kulübü’nden sorumluydu. Aynı departmanda Efes’in kendi çalışanlarından kurmuş olduğu Efes Sailing Team projesini hayata geçirdi. Efes’teki kariyerinin son aşaması ise Marka Yönetimi oldu. Efes Xtra, Efes Dark, Efes Dark Brown markalarından sorumlu olan Emre Başkan Efes Malt’ın lansmanını yaptı. Efes Malt’ın tüketicilere sunulması sürecinde projede çalışan çalışma arkadaşları ile beraber birçok başarıya imza attı. Sonrasında kariyerine farklı bir yön vermeye karar verdi ve 2014 yılının, Ocak ayında Azor Brand & People Solutions adlı danışmanlık firmasını kurdu. Şu anda Marka, Marka İletişimi ve İnsan Kaynakları konularında çözümler yaratmaya devam ediyor.

Bunlar dışında mezunu olduğu M.I.T. ortaklığıyla Sabancı Üniversitesi E-MBA programında marka hikayesi üzerine dersler vermeye başladı. Ayrıca, Naviga Dergisi’ndeki köşesinde tecrübelerini ve düşüncelerini okurlarıyla paylaştı.

Tüm bunları yaparken hayallerini süsleyen denize ve yelken sporuna vakit ayırmaya devam etti. 2013 yılında Atlantik Okyanusu’nu geçti. Yarışlara katıldı ve parçası olduğu Efes Sailing ekibiyle firmasına birçok kupa kazandırdı.

  • Konfor Alanımız Dışındaki Değerler
  • Girişimcinin Psikolojisi
  • Bir Hayalin Peşinde; Atlantik Okyanusu'nu Yelkenliyle Geçmek: